Komfortowa przestrzeń biurowa

Przestrzeń biurowa nie musi być nudna

Urządzanie biura to zupełnie inne zadanie niż aranżacja domu czy mieszkania. W domu ma być przede wszystkim przytulnie, ciepło i komfortowo. Przestrzeń biurowa musi być natomiast elegancka, stylowa i reprezentacyjna. Co zrobić, aby w takim sztywnym wnętrzu przyjemnie się przebywało?

Biuro jest wizytówką firmy, dlatego powinno być urządzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Należy zadbać o to, by dobrze się w nim pracowało i przebywało.

Oczywiście, podstawą są zasady ergonomii, czyli odpowiednie rozmieszczenie biurek, komputerów, foteli, oświetlenie czy ciągi komunikacyjne. Dzięki temu pracownicy mają zapewniony komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jednak dla ludzkiej psychiki oraz efektywności i wydajności w pracy wielkie znaczenie ma też aranżacja wnętrza, jego wystrój, kolory oraz różnego rodzaju dodatki. Ważne są na przykład kolory ścian, które mogą mieć różny wpływ na nastrój. Przykładowo kolor żółty wywołuje złość i agresję, dlatego żółte ściany w biurze są raczej niewskazane. Lepsze są łagodne dla oczu pastele, błękity czy uspokajająca zieleń.

Komfortowa przestrzeń biurowaŚciany w biurze, szczególnie jeśli przestrzeń jest naprawdę spora, warto ozdobić fototapetami lub plakatami. Najlepiej sprawdzają się fototapety tematyczne, które choć w pewnym stopniu oddają charakter działalności firmy. Jeśli jest to firma finansowa, fototapety mogą mieć motyw pieniędzy.

W firmie komputerowej plakaty mogą przedstawiać wizualizacje nowych technologii. W gabinecie kosmetycznym sprawdzą się fototapety z motywami natury, dzięki czemu przebywanie w takiej przestrzeni będzie od razu przyjemniejsze. Fototapety i plakaty to doskonałe rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać, by podczas ich umieszczania na ścianach zachować umiar i zdrowy rozsądek. Jeśli będzie ich za dużo, wcale nie będą ozdobą wnętrza, tylko niepotrzebnie je przytłoczą.