Można wypożyczyć samochód w Polsce

Wypożyczalnia samochodów w Polsce, wiedziałeś?

Wypożyczalnia samochodów w PolsceWypożyczalnia samochodów w Polsce nie jest dzisiaj żadnym problemem. Obecnie coraz więcej osób korzysta z takiej opcji. To bardzo dobry wybór również dla tych, które podróżują do Polski i chcą mieć do dyspozycji własny pojazd, aby nie musieć korzystać z transportu publicznego, który bywa czasami zawodny. Jeżeli także myślisz o skorzystaniu z usług wynajmu samochodu, sprawdź razem z nami, jakie dokumenty potrzebujesz w tym celu – bez nich nie wypożyczysz auta.

Prawo jazdy

To pierwszy i najważniejszy dokument potrzebny do wypożyczenia samochodu. Kierowca musi jednak nie tylko zaprezentować oryginał prawa jazdy, ale również wiele wypożyczalni stosuje dodatkowe warunki. Najczęściej spotykany to konieczność posiadania prawa jazdy przez określony czas, zwykle przez 1 czy 2 lata zależnie od grupy pojazdu – w przypadku droższych aut czas ten jest dłuższy. Dodatkowo także może pojawić się warunek posiadania właściwego wieku, na przykład co najmniej 21-25 lat.

Dodatkowe dokumenty potwierdzające tożsamość

Oprócz prawa jazdy, które jest pierwszym dokumentem potwierdzającym tożsamość wynajmującego, również konieczne jest zwykle przedstawienie dodatkowego dokumentu. Może być to dowód osobisty lub też ważny paszport, czyli dokument ze zdjęciem.

Karta kredytowa

Gdy chodzi o płatność, potrzebna będzie karta kredytowa lub też karta płatnicza z odpowiednio wysoką sumą pieniędzy do dyspozycji, ponieważ wypożyczalnia blokuje wtedy na karcie czy rachunku wynajmującego kaucję za zabezpieczenie wszelkich roszczeń. Niestety, nie wszystkie wypożyczalnie samochodów w Polsce przyjmują karty płatnicze, dlatego też najlepiej być posiadaczem karty kredytowej. Wysokość kaucji zależna jest od klasy pojazdu i wynosi ona zwykle około 2000-5000 złotych. Można nieraz zostawić kaucję gotówkową lub wykupić specjalne ubezpieczenie. Jeżeli natomiast chodzi o zapłatę za wynajem, może być ona również wykonana kartą, ale także można zapłacić gotówką lub przelewem bankowym – opłatę wykonuje się z góry.

To podstawowe wymagania w stosunku do wynajmujących samochody w wypożyczalniach. Mogą pojawić się również dodatkowe wymogi zależnie od wypożyczalni – więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach internetowych firm oraz dodatkowo przy rezerwacji. Warto zapoznać się z regulaminem wynajmu pojazdu, gdzie będzie można znaleźć też dodatkowe informacje związane z usługą.

http://wypozyczalniasamochodowpolska.co.uk -> wypożyczalnia samochodów w Polsce i żyje się łatwiej.